6. Recenze - Shingeki no Kyojin

8. června 2014 v 9:30 | Reina

Žánry- Akční, shounen, drama, horror, tragédie, boj s meči

Před několika sty lety byl skoro všechen lid vyhuben obry. Tito obři mají nízkou inteligenci, vzhledově vypadají jako několika-metroví zmutovaní lidé a lidstvo požírají asi jen pro potěšení. Zbytek živého lidstva žije ve městech chránených zdmi, které přesahují výšku padesáti metrů, takže žádný z obyčejných obrů je nemůže nijak přelézt. Lidstvo chráněno zdmi už nevidělo téměř sto let žádného obra, dokud se zničeho nic neobjeví obrovský titán, který prorazí velkou zeď a menší obři se tedy mohou bez problémů dostat dovnitř hradeb. Svědky této katastrofy jsou právě desetiletí Armin, Eren a Erenova sestra Mikasa. Boj o život začíná. Tyto tři děti a lidé, kteří přežili první útok titánů, se přemisťují hlouběji do hradeb, tedy do druhého města. Eren, který je i svědkem toho, že jeden z titánů zabil jeho matku, opouští zničené město se slovy, že se pomstí a vyhubí všechny titány až do posledního. A toto je jen úvod do děje. Eren, spolu s Arminem a Mikasou nastoupí do výcviku, aby se mohli v budoucnu dostat do průzkumné jednotky, ve které mají největší šanci pozabíjet spoustu titánů. A zde začíná hlavní děj.Na úvod řeknu, že to je povedené anime a je mi líto, že několik lidí ho odsoudí jen kvůli kresbě, která se mi ale zdá originální. Příjemně se na to dívalo a poslední epizody se tak natahovaly, že jsem se nemohla odtrhnout. Myslím si, že největší akci zažijete u konce a v prostředku, takže se vyplatí počkat. Co k ději? Super. :D Nevím, mě by nic takového nenapadlo, i kdybych nad tím musela sedět dvacet let. Autor si ode mne zalouží potlesk. :D

Hudba je moc hezká, nejvíc mě asi bral první opening. Prostě kombinace němčiny a japonštiny xD A právě díky Shingeki no kyojin jsem si zase trochu oblíbila němčinu, tak děkuji. Druhý opening také nebyl špatný, ale ten první se mi zdá o něco lepší. Endingy si, bohužel, vůbec nepamatuji, takže mne asi nějak nezaujaly :D Hudba v pozadí a OST? Perfektně se hodí do každé situace, kde to bylo použité.

Jako první musím říct, že mé nejoblíbenější postavy jsou Armin a Levi, páruji Eremin (Eren x Armin~ ) a nesnáším Mikasu. Mám ráda yandere postavy, ale Mikasa mi připadala trošku... Nah, já nevím. Nesedla mi. Nelíbí se mi její chování, její závislost na Erenovi mi taky lezla na nervy a celkově nic moc, no. :D Chápu každý má jiný styl, já prostě nemusím Mikasu. No hate, please.

Grafika se mi svým způsobem líbila. Jedna kámoška mi řekla, že jí titáni připomínají trošku takové ty dřevěné loutky :D No, animace dobrá, nejvíc mne zaujaly detaily očí, když na ně byl záběr zblízka.

Mé hodnocení-

Horror- ♥ ♥ ♥
Drama x Tragédie- ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Hudba- ♥ ♥ ♥ ♥
Postavy- ♥ ♥ ♥ ♥
Grafika- ♥ ♥ ♥ ♥
Celkový dojem- ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 10. června 2014 v 17:22 | Reagovat

Podle mě tohle anime má skvělý děj,skvělé postavy,skvělou hudbu,skvělou grafiku ^^) celkově je velmi vydařené a já už se těším na druhou sérii ...i na ten film :D! Mikasa je podle mě v pohodě ^^ Já páruji Eren x Mikasa či Eren x Levi..Levi je da best :D! :) super recenze!:)

2 ♦Reina♦ ♦Reina♦ | Web | 10. června 2014 v 20:02 | Reagovat

[1]: Oh.. Arigatou :3 Jako jo, Levi je boss. :D Nah, ale stejně jsem asi jeden z mála, kdo má jako OTP Eremin xD *Forever aloone~*

3 Yominis Yominis | E-mail | Web | 6. prosince 2014 v 16:48 | Reagovat

Taky se mi nejvíc líbil první opening, ta písnička je super. A líbilo se mi i jak na začátku každého openingu ukazovali, za kterou bránu se až titáni dostali :-)
A vidíš, mám jiný vkus, líbili se mi Levi, Mikasa. U Erena jsem celou dobu měla smíšené pocity. Přišel mi totiž jako rozmazlený hajzlík, co pohrdá všemi a vším okolo, včetně těch, co mu pomáhají, a že udělal něco špatně, si uvědomí až ve chvíli, kdy jsou z nich sežvýkané zbytky v titánském žaludku... :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama