My Little Pony Theory ( Sad Creepypasta - CZ překlad )

28. října 2014 v 22:21 | Reina |  Creepypasta
Přeložila jsem vám příběh o vzniku My little pony, který mě opravdu dojal. Když jsem to četla v originále, měla jsem doslova husinu. :D Tak jsem si řekla, že bych mohla udělat překlad, abych se s tím mohla podělit i s vámi. ^^
I když třeba My little pony neznáte, tak si myslím, že vám pointa neunikne, a stojí si to za to přečíst. ~''Určitě jste už slyšeli o nové generaci seriálu My little pony - Friendship is magic. Stalo se to, at' už je to z jakéhokoliv důvodu, populární senzací. I když tento pořad třeba nemáte moc v lásce, musíte uznat, že onen úspěch je opravdu impozantní.

Ale, stále tu je jedna otázka. Proč Lauren Faust, autorka MLP, přišla k nápadu na tento příběh? Kde vzala inspiraci na postavy a tak dále? Zde je jedna z teorií, která je v této době mezi lidmi uznávána za pravdivou.Tento příběh jsem četl docela dávno. Vypráví o šesti dívkách, které chodily společně do té samé školy, a zemřely v ten samý den: 18. Ledna roku 1989. Kamarád z N.C. mi totiž poslal úryvek z novin, ve kterých se o těch dívkách psalo. Úplně jsem na něj po čase zapomněl, ale ne na dlouho. Když jsem se podíval na několik dílů My little pony, přišlo mi, že hlavní postavy jsou dívkám z příběhu, které zemřely, překvapivě podobné. A tak jsem si řekl, že bych se na ten článek mohl znovu podívat.

První dívka, Samantha Gales, byla očividně inspirací pro Fluttershy. Plachá, tichoučká dívka, o které spolužáci nevěděli, že ji doma matka a nevlastní otec týrali. Matka s ní otěhotněla už v patnácti, a chudinku Samathu obviňovala, že jí zničila celý život. Tohle ze Samathy vytvořilo velmi uzavřenou dívku.
Když se její nevlastní otec přistěhoval, zanedbávání se zhoršilo. Nevlastní otec ji nikdy nechtěl hlídat, když její matka nebyla doma, a tak nebohou Samathu zamykal do sklepa a odcházel, někdy byl pryč dokonce celý den. Matka to vše tolerovala, a když Samantha vyrostla, matka ji často mlátila za to, že mluví neustále z cesty.
Když se její poloviční sestra narodila, týrání Samanthy se rychle stupňovalo. Byla vyhladovělá, nutili ji spát venku, a občas ji hodně mlátili. Kvůli tomu, že nosila otrhané staré oblečení a měla nízké seběvědomí, byla často šikanována i dětmi ze školy. Její jediní přátelé byla zvířátka, která nacházela, a kterých se chtěla její rodina zbavit. Zabila se předávkováním lékem valium.

Druhá, Janice Walters, byla vždy jedna z těch populárních dívek. Byla bohatá, chytrá, krásná, a zdálo se, že žila úžasný život. Nicméně, její rodiče se neustále hádali a byli spolu jen z vnějších okolností. Janice byla držena na vysoké úrovni, a to z ní udělalo pefekcionistku. Chtěla být návrhářkou a žít v Paříži, ale její rodiče chtěli, aby zůstala v Carolině a vzala si řádného muže, někoho dobře vychovaného s vysokými příjmy.
Skoro ve všem ji rodiče neustále ignorovali. Její rodiče se zajímali jen o bohatství a vysoké sociální postavení, po pravdě, Janicina matka si jejího muže vzala jen kvůli penězům. Ale když se mu začínaly hromadit dluhy, peníze se rychle vytrácely. V tuto dobu se začala zajímat o návrhářství a šití. Od té doby si šila vlastní návrhy a tím chtěla zachránit bohatsví její rodiny.
Zemřela při autonehodě, když se její rodiče znovu pohádali kvůli penězům mezitím, co její otec řídil. Její krk se přetrhl při nárazu a Janice na místě v okamžiku zemřela. Janice byla zřejmě inspirací pro Rarity.

Poté zde byla Alexandra Matthews. Alex byla velmi soutěživá dívka. Vždy chtěla být nejlepší z nejlepších, zejména ve sportu. Její otec chtěl vždy syna, ale když jeho žena řekla, že více dětí nechce, tak se rozhodl, že Alex vychová jako syna. Nakonec, Alex své rodiče milovala, a byla nesmírně št'astná, když mohla dělat různé sporty se svým otcem. Díky tomu v nich byla opravdu hodně dobrá.
To ji učinilo velmi populární, a po celou dobu, kdy byla na střední škole, ji vyhledávaly atletické kluby po celé zemi. To vše ji motivovalo k tomu, aby se snažila více. Vždy bylo jejím přáním se dostat do Olympijských her. Bohužel, když jí bylo patnáct, její matka, která vždy říkala, že nechce další děti, porodila syna. Poté jí už rodiče nevěnovali tolik pozornosti, kvůli čemu byla ještě odhodlanější uspět.
Snažila se tak moc, že zanedbávala své přátele, školní prospěch, dokonce i vlastní zdraví. Byla tak zoufalá, že se dala na steroidy. To, co Alex ani její rodina nevěděla, bylo to, že Alex měla menší onemocnění srdce, což jí způsobily steroidy, které brala. Vzhledem k tomu, že na sebe až moc tlačila, se zhroutila při jednom zápasu kvůli srdeční komplikaci. Zemřela v nemocnici, několik dní od té události. Alex se nejvíce podobá postavě Rainbow Dash.

Dívka podobná Applejack, Jamie Sanders, byla holka z farmy, přesně jako charakter, který byl na Jamie založen. To, co pořad neukázal, bylo to, že ta jejich farma krachovala a její rodina vždy usilovala o peníze. Jamie často na farmě vykonávala pomocné prace a snažila se všemi různými způsoby podpořit celou rodinu. Měla hodně sourozenců, a byla druhá dcera, takže se s prvním synem, jejím starším bratrem, vždy se starala o ty mladší.
To znamená, že nikdy neměla moc času na přátele, koníčky, nebo na celé noci strávené nad úkoly. Měla tetu, (Na které byla založena Applejack-ina tetička z Manhattanu) která posílala rodině peníze pro podporu rodičů Jamie, ale ti byli skromní a vždy odmítli. Tak to bylo, dokud Jamiin otec nezemřel na infarkt v roce 1987. Její matka ho následovala hned nějakou dobu poté, když se zabila kvůli tomu, že se už o všechny děti nedokázala nadále starat.
Jamie, spolu se všemi sourozenci, byla svěřena do péče jejich senilní babičky, která se o ně musela starat. Sama Jamie se snažila často pomáhat celé rodině, aby i přes všechno udržela mezi všemi rodinná pouta. Zemřela, když spadla do štěpkovače.

Inspirace na Pinkie Pie, Katherine Jackson, měla nejspíše nejsmutnější příběh. Byla z dětského domova, a neustále se stěhovala z domu do domu. její pokrevní otec zabil jeho ženu a poté sebe, když bylo Katherine pouhých pět let, a od té doby nemohla nikdy najít dobrý domov. Některé pěstounské rodiny měly pouze zájem o finanční podporu při adopci dítětě, a nezajímalo je, že musí Katherin živit, oblékat, či o ni pečovat.
I když už žila v hezkém domově s dobrou rodinou, staré vzpomínky ji neustále pronásledovaly, a ničily její zdravý rozum na miliony střípků. Mívala časté noční můry, ve kterých její matka ječí a krvácí, a následně po ní křičí i její otec. Po celou dobu, kdy chodila na střední školu, jednou úplně zešílela.
Začínala mívat halucinace a často se chovala ve třídě divně, až duchem nepřítomně. Hodně ostatních dětí a učitelů by ale mohlo potvrdit, že se dříve vždy chovala hyperaktivně, snažila se být zábavná a srandovní a neustále se vesele usmívala.
Často kreslila a psala o fantastických věcech a oblékala si zvláštní oblečení. Po celou tu dobu se její stav zhoršoval a zhoršoval, hlasy a představy se začínaly stávat realističtější a zvláštnější. Zemřela při skoku z vysoké budovy, kdy jí jeden z hlasu řekl, že může létat. To, co tvoří tento fakt ještě reálnějším, je to, že Lauren Faust navrhla Pinkie Pie původně jako pegase, což jde vidět v jejích starých skriptech.

Poslední dívka, inspirace na Twilight Sparkle, byla studentka jménem Cynthia Little. Byla držena na vysoké úrovni už od ranného věku. Její starší bratr dostával hodně ocenění z akademických i atletických výkonů, a proto rodiče chtěli, aby mířila na stejně vysoké úrovně.
začínala zanedbávat ostatní aspekty svého života, jen kvůli tomu, aby měla co nejlepší výsledky. Nějakou dobu to fungovalo. Její rodiče na ni byli velmi hrdí, a všem jejich přátelům říkali, že nemají jen jedno, ale rovnou dvě chytré děti.
Tak to zatím fungovalo, dokud místní soukromá akademie pro nadané o Cynthiu nezačala mít zájem, a to i o ostatní pokročilé studenty. Věděla, že to bude veliká příležitost, a musela dokázat to, jak je velmi nadaná. Ale nátlak byl silný. Věděla, že tu jsou určené limity ke splnění testu, a projít nebude vůbec lehké.
Kvůli tomu všemu byla trochu zoufalá. Studovala tak moc, že skoro nejedla a vůbec nespala.Když test přišel, začala panikařit, v důsledku čeho si udělala tahák a při testu podváděla.
když ji při podvádění chytili, její rodiče byli velice zklamáni. Dostala se do silné deprese, a nakonec se oběsila, aby se zachránila před myšlenkou, že je špatná dcera.

Ted' si určitě říkáte, proč Lauren F. se nechala pro sladký seriál o ponících inspirovat tak morbidnímy osudy těch šesti dívek? Lauren po přečtení onoho článku měla podle všeho pocit, že musí duším těch dívek něco dát.
Když se na to tak podíváte, všechny dívky měly špatný konec, a zasloužily si o hodně hezčí osud. A v My Little Pony to je takto: Fluttershy žije se svými zvířátky v domě u lesa, Rarity má vlastní návrhářské studio, šije oděvy a všem pomáhá, Rainbow dash se dostala do skupiny Wonderbolts, ve které předvádí různé letecké triky a závodí, AppleJack žije na farmě spokojeně s celou rodinou, Pinkie žije s milou rodinou v cukrárně, kde pořádá oslavy a neustále baví své přátele, a nakonec, Twilight Sparkle udělala test, díky kterému se dostala na univerzitu v Canterlotu.
Lauren si myslí, že dívkám může pomoct, když jim jejich sny splnila alespoň v seriálu My little Pony.

A myslím si, že jsou všechny díky tomu št'astné.Můj názor: Jedním slovem, ten příběh je nádherný. To, co Lauren udělala, si podle mě zaslouží medaili. ^^ A ty osudy dívek... Whoa. nejvíce mne dojal příběh ''Pinkie Pie''. U konce celého článku mi začínaly téct slzy, no. :D *Citlivka Reina strikes again~*
Tenhle celý článek mne donutil se na my little Pony dívat úplně jinak. Cítím se, jako bych všechny postavy poznala lépe, a mám k nim vytvořené pouto. Mohli by podle toho příběhu udělat i anime, protože se to s tím dá u mě srovávat.. ._.''
Prostě to hodnotím 10/10. :)
S pokud v tom vidíte nějakou chybu, moc se omlouvám, píši to ve stavu, kdy jsem úplně vyčerpaná. :D občas jsem v tom narážela na hodně nesrozumitelných pasáží, takže jsem to překládala volně... tak mě kdyžtak nesežerte.. ._.''''

+ Přidávám takové menší feels video.. ;^; xD myslím, že se to k tomu docela i hodí, so, enjoy~Arigato za přečtení,
Sayonara, your ♦Reina
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (248)
Zobrazit starší komentáře

201 bsnincuff bsnincuff | E-mail | Web | 1. května 2018 v 0:33 | Reagovat

same day cash loans skelmersdale https://nofaxnoteletrackpaydayloans.us/
simple green cash loans <a href=https://nofaxnoteletrackpaydayloans.us/#>quick loans</a>

202 bsfAnoxy bsfAnoxy | E-mail | Web | 2. května 2018 v 10:13 | Reagovat

viagra canada <a href="http://viagrapfhze.com/#">viagra and alcohol</a> viagra for sale <a href=http://viagrapfhze.com/#>buy discount viagra online</a>

203 ndgAnoxy ndgAnoxy | E-mail | Web | 5. května 2018 v 3:33 | Reagovat

buy viagra now <a href="http://viagapharmaked.com/#">viagra for sale</a> low cost viagra <a href=http://viagapharmaked.com/#>viagra prices</a>

204 bdcAnoxy bdcAnoxy | E-mail | Web | 8. května 2018 v 22:53 | Reagovat

cheap viagra <a href="http://usa77www.com/#">order viagra</a> viagra alternative <a href=http://usa77www.com/#>viagra plus</a>

205 bdcAnoxy bdcAnoxy | E-mail | Web | 9. května 2018 v 23:46 | Reagovat

sildenafil viagra <a href="http://usa77www.com/#">viagra online uk</a> viagra suppliers <a href=http://usa77www.com/#>viagra prices</a>

206 nnzhealk nnzhealk | E-mail | Web | 10. května 2018 v 21:06 | Reagovat

canadian online payday loans <a href="https://paydayloans-online.us.org/#">easy payday loans</a> payday loans austin texas <a href=https://paydayloans-online.us.org/#>payday loans no credit check</a>

207 llqupdali llqupdali | E-mail | Web | 10. května 2018 v 21:50 | Reagovat

best online payday loan <a href="https://cashloansonline.us.org/#">cheapest viagra online</a> freedom debt relief reviews <a href="https://cashloansonline.us.org/#">viagra before and after pictures</a>

208 bakkaplugs bakkaplugs | E-mail | Web | 13. května 2018 v 3:48 | Reagovat

raging grannies viagra review board
<a href=http://viagrabs.com>generic viagra</a>
viagra at asda
<a href="http://viagrabs.com">brand name viagra</a>
what is the starting dose for viagra

209 brtemalo brtemalo | E-mail | Web | 18. května 2018 v 19:21 | Reagovat

average interest rate on a payday loan <a href="https://applycheckloan.com/">personal loans bank</a> online installment loans <a href=https://applycheckloan.com/>payday loans no credit check</a>

210 bectrilt bectrilt | E-mail | Web | 23. května 2018 v 12:56 | Reagovat
211 bakkaplugs bakkaplugs | E-mail | Web | 23. května 2018 v 22:06 | Reagovat

woman takes viagra what happens
<a href=http://www.viagrabs.com>how does viagra work</a>
viagra after coming
<a href="http://www.viagrabs.com">generic viagra</a>
rigor mortis the new viagra

212 brdAnoxy brdAnoxy | E-mail | Web | 26. května 2018 v 14:14 | Reagovat

viagra without prescription <a href="https://aluixnetwork.com/#">buy cheap viagra online</a> side effects of viagra <a href=https://aluixnetwork.com/#>buy cheap viagra online</a>

213 bxvAnoxy bxvAnoxy | E-mail | Web | 5. června 2018 v 0:20 | Reagovat

cialis 10mg <a href="http://cialisoakdm.com/#">п»їcialis</a> cheap cialis <a href=http://cialisoakdm.com/#>discount cialis</a>

214 vxdAnoxy vxdAnoxy | E-mail | Web | 5. června 2018 v 15:47 | Reagovat

viagra generic online <a href="http://setviagraeja.com/#">generic viagra online</a> viagra prescription <a href=http://setviagraeja.com/#>generic viagra</a>

215 vadtrilt vadtrilt | E-mail | Web | 6. června 2018 v 5:59 | Reagovat

generic cialis online <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis brand</a> generic cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis generic</a>

216 byntrilt byntrilt | E-mail | Web | 7. června 2018 v 11:31 | Reagovat

buy viagra uk <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra price</a> viagra online canadian pharmacy <a href="http://viagraveikd.com/#">canadian pharmacy viagra</a>

217 plotrilt plotrilt | E-mail | Web | 7. června 2018 v 13:45 | Reagovat

buy viagra online <a href="http://menedkkr.com/#">online viagra</a> viagra online <a href="http://menedkkr.com/#">purchase viagra</a>

218 hfuAnoxy hfuAnoxy | E-mail | Web | 7. června 2018 v 15:56 | Reagovat

buy brand viagra <a href="http://sexviagen.com/#">viagra oral</a> viagra price <a href=http://sexviagen.com/#>cheap generic viagra</a>

219 plotrilt plotrilt | E-mail | Web | 7. června 2018 v 16:45 | Reagovat

free viagra <a href="http://menedkkr.com/#">viagra online without prescription</a> order viagra online <a href="http://menedkkr.com/#">canadian pharmacy viagra</a>

220 hfuAnoxy hfuAnoxy | E-mail | Web | 7. června 2018 v 19:01 | Reagovat

viagra dose <a href="http://sexviagen.com/#">natural viagra alternatives</a> viagra no prescription <a href=http://sexviagen.com/#>where to buy viagra online</a>

221 bakkaplugs bakkaplugs | E-mail | Web | 8. června 2018 v 1:39 | Reagovat

new pill better than viagra
<a href=http://viagrabs.com>viagra price</a>
jack in the box viagra video
<a href="http://viagrabs.com">imp source</a>
muere por tomar viagra

222 pazseese pazseese | E-mail | Web | 8. června 2018 v 13:04 | Reagovat

does generic viagra work <a href="http://viagrapfhze.com/#">viagra generic</a> viagra from india <a href=http://viagrapfhze.com/#>generic viagra</a>

223 nnsAnoxy nnsAnoxy | E-mail | Web | 9. června 2018 v 6:22 | Reagovat

viagra cost <a href="https://aluixnetwork.com/">viagra india</a> viagra generic brand <a href=https://aluixnetwork.com/>buy female viagra</a>

224 pazseese pazseese | E-mail | Web | 9. června 2018 v 7:39 | Reagovat

buy cheap viagra <a href="http://viagrapfhze.com/#">buy viagra online</a> sildenafil viagra <a href=http://viagrapfhze.com/#>purchase viagra</a>

225 xnttrilt xnttrilt | E-mail | Web | 9. června 2018 v 19:13 | Reagovat

buy viagra <a href="https://movietrailershd.org ">viagra pills</a> buy brand viagra <a href="https://movietrailershd.org">purchase viagra online</a>

226 ndgtrilt ndgtrilt | E-mail | Web | 10. června 2018 v 2:10 | Reagovat

viagra online without prescription <a href="http://bitcapblog.com ">viagra samples</a> buy viagra pills <a href="http://bitcapblog.com">viagra sale</a>

227 bakkaplugs bakkaplugs | E-mail | Web | 10. června 2018 v 4:53 | Reagovat

viagra and enlarged heart
<a href=http://viagrabs.com>cheap viagra online</a>
viagra bez recepty biaЕ‚ystok
<a href="http://viagrabs.com">viagra alternatives</a>
edex and viagra

228 nfgAnoxy nfgAnoxy | E-mail | Web | 10. června 2018 v 18:57 | Reagovat

viagra suppliers <a href="http://mo-basta.org">viagra reviews</a> viagra sale online <a href=http://mo-basta.org>alternative to viagra</a>

229 nfgAnoxy nfgAnoxy | E-mail | Web | 10. června 2018 v 21:47 | Reagovat

viagra wiki <a href="http://mo-basta.org">viagra online canadian pharmacy</a> viagra buy <a href=http://mo-basta.org>viagra from india</a>

230 xcbtrilt xcbtrilt | E-mail | Web | 11. června 2018 v 12:13 | Reagovat

buy brand viagra <a href="http://emtpartsstore.com/">when will generic viagra be available</a> viagra sildenafil <a href="http://emtpartsstore.com">generic viagra</a>

231 xbctrilt xbctrilt | E-mail | Web | 11. června 2018 v 14:22 | Reagovat

guaranteed loan approval online <a href="https://onlineloan.us.org">online personal loans</a> bad credit no payday loan <a href="https://onlineloan.us.org">online loans</a>

232 xbctrilt xbctrilt | E-mail | Web | 11. června 2018 v 17:11 | Reagovat

debt consolidation home loan <a href="https://onlineloan.us.org">loan online</a> direct loans <a href="https://onlineloan.us.org">online payday loans</a>

233 nreAnoxy nreAnoxy | E-mail | Web | 11. června 2018 v 19:41 | Reagovat

name brand viagra <a href="http://susamsokagim.com">women viagra</a> viagra generic brand <a href=http://susamsokagim.com>viagra dosage</a>

234 xcbtrilt xcbtrilt | E-mail | Web | 12. června 2018 v 0:12 | Reagovat

low price viagra <a href="http://emtpartsstore.com/">best place to buy viagra online</a> cheap generic viagra <a href="http://emtpartsstore.com">generic viagra without a doctor prescription</a>

235 vncseese vncseese | E-mail | Web | 12. června 2018 v 13:33 | Reagovat

order generic viagra <a href="http://viagracefo.com/#">viagra pills</a> viagra <a href=http://viagracefo.com/#>viagra online without prescription</a>

236 bsdAnoxy bsdAnoxy | E-mail | Web | 12. června 2018 v 19:25 | Reagovat

instant payday loan <a href="https://onlinepaydayloan.us.org">payday loans online same day</a> canadian online payday loan <a href=https://onlinepaydayloan.us.org>online payday loans</a>

237 bthtrilt bthtrilt | E-mail | Web | 13. června 2018 v 10:34 | Reagovat

get a payday loan <a href="https://onlineloan.us.org">online payday loans</a> a payday loan check <a href="https://onlineloan.us.org">payday loans online no credit check instant approval</a>

238 aaqAnoxy aaqAnoxy | E-mail | Web | 14. června 2018 v 16:43 | Reagovat

cialis for sale <a href="http://besiktasboschservis.com/">buy cialis</a> cialis pill <a href=http://besiktasboschservis.com/>cialis online</a>

239 dfgtrilt dfgtrilt | E-mail | Web | 17. června 2018 v 11:40 | Reagovat

sublingual viagra <a href="http://viagranerrds.com/ ">cheap viagra online</a> buy discount viagra <a href="http://viagranerrds.com">buy viagra online</a>

240 nssBlack nssBlack | E-mail | Web | 23. června 2018 v 20:30 | Reagovat

tadalafil best price <a href="http://hitcialisosn.com/">buy tadalafil</a> cialis without prescription <a href="http://hitcialisosn.com/">cialis reviews</a>

241 bakkaplugs bakkaplugs | E-mail | Web | 27. června 2018 v 4:55 | Reagovat

why does he take viagra
<a href=http://viagrabs.com>buy viagra on line</a>
make viagra from watermelon
<a href="http://viagrabs.com">generic viagra</a>
paypal to buy viagra

242 bakkaplugs bakkaplugs | E-mail | Web | 27. června 2018 v 18:46 | Reagovat

price of pfizer viagra in india
<a href=http://viagrabs.com>weblink</a>
gia cua vien thuoc viagra
<a href="http://viagrabs.com">generic viagra</a>
viagra over the counter joke

243 hdfamads hdfamads | E-mail | Web | 1. července 2018 v 22:24 | Reagovat

cialis sale <a href="http://cialisovnnc.com/">non prescription cialis</a> generic cialis <a href="http://cialisovnnc.com/">cialis brand</a>

244 Josephnob Josephnob | E-mail | Web | 2. července 2018 v 12:56 | Reagovat

how does viagra work in the body
<a href=http://viagrarow.com>sildenafil generic</a>
does viagra help anxiety
<a href="http://viagrarow.com">generic viagra 100</a>
what not to do when taking viagra

245 mumBlack mumBlack | E-mail | Web | 3. července 2018 v 22:50 | Reagovat

cheapest cialis <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis online pills</a> do you need a prescription for cialis <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis</a>

246 nbsOpilk nbsOpilk | E-mail | Web | Neděle v 16:08 | Reagovat

viagra no prescription <a href="http://genericonlineviaqra.com/#viagra";> generic viagra online</a> order generic viagra <a href=http://genericonlineviaqra.com/#viagra>online viagra</a>

247 gwrMurne gwrMurne | E-mail | Web | Úterý v 5:15 | Reagovat

cialis generic <a href="http://cialisonlinekmds.com/">cialis canada</a> no prescription cialis <a href="http://cialisonlinekmds.com/">order cialis online</a>

248 tndstync tndstync | E-mail | Web | Úterý v 17:17 | Reagovat

buy cheap viagra <a href="http://onlineviagraunes.com/">online viagra</a> free viagra sample pack <a href="http://onlineviagraunes.com/">viagra generic</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama