Hate(?) na otaku komunitu

31. prosince 2015 v 12:50 | Reina |  Výkecy~
Už dlouho jsem se nad něčím nenaštvala, a na tomto blogu ještě nic podobného ani nebylo. Jasně a stručně, dnes se s vámi chci bavit o české otaku komuitě, o mých preferencích, o tom co mám ráda a co ne, a o tom, o čem si myslím, že dělá kvalitním anime naprostou ostudu.


Chci začít tím, že si už něco přes rok neříkám "otaku". Dřívě jsem ještě měla takové to období, kdy bylo anime mým životem, na potkání jsem každému vrazila do obličeje, že jsem hrdý otaku, a nedovedla jsem se bavit o ničem jiném, než jaké anime je v kurzu. Což se, díky bohu, změnilo. Potkat své o pár let mladší já, vrazím jí takovou, že se dvakrát otočí a o zeď schytá další.

Ale proč jsem od otaku komunity odstoupila? Za prvé, ti lidé samotní. Rozdělím vám je na nejčastější druhy, které se dnes vyskytují;

1. Největší páni
Tento typ je poměrně častý. Je to člověk, který je na všechny ostatní hnusný, a je podle všeho životně závislý na urážení ostatních. Největší páni to jsou proto, že si naivně myslí, jak jsou lepší než ostatní tím, že kolem sebe hážou jenom samé ofenzivní komentáře a špatnou náladu. Chlubí se tím, jak moc toho o všem ví, baví je všechny ostatní drsně opravovat a jsou to i obstojní grammar nazis.

2. Weeaboo
Jinak popsat nejdou, a jsou i kategorií, kterou nesnesu ze všech nejvíce. A to jsem mezi ně dříve bohužel patřila taky. *Chci se praštit*
Jsou to lidé, většinou kolem jedenácti až čtrnácti let, kteří pro anime dýchají. Neumí mluvit o ničem jiném, nedělají nic jiného, nebaví je nic jiného. A ještě se tím veřejně chlubí. Říkají, jak moc milují Japonsko, i když o něm nevědí absolutně nic, a jsou pyšní na to, že se učí japonsky, jen, aby se mohli koukat na anime bez titulků, což je zároveň jejich životní cíl i smysl. Myslí si, že je strašně cool říkat či psát věci jako "Kawaii", "otaku-desuu", "kawaiii-desučááán", "watashiwáá" . A pozor, dokonce i umí věty! "Watashiwáá otaku desuu", "Watashi wa anime wo dájsuki desuu" , a je jim úplně jedno, že občas řeknou naprostý nesmysl, který je gramaticky i výslovností úplně špatně. Hlavně, že to je tím jazykem, kterým se mluví v japonských animákách.
A ani nemluvím o tom, jak jsou urážlivý, a jak si svůj milovaný a jediný koníček brání. Stačí před nima říct, že je anime pro děti, nebo že to je kravina, a už se na vás snese lavina hejtu, vlna japonských zaklínadel z nějakých magic anime a podobně. Fotí se s kočičíma ouškama a fousky, snažíc se vypadat roztomile, jako ty jejich neko z animáčků.
Jejich oblíbená anime jsou vždy buď ta, co jsou momentáln populární, nebo ta, ve kterých hraje roli především roztomilost a nemají ani pořádně děj či samotný smysl.
Bacha na ně, koušou. Rawr.

3. Trollové
Trollové jsou právě ti, kteří dokážou Weeaboo a Největí pány pořádně nasrat, což je vlastně jejich největší zábavou. (A mojí zábavou je si takové konverzace číst, hehe. )
Jejich velikou láskou je sladké anime Boku no Pico, které doporučují všem nováčkům, s tím, že to je velmi hezká rodinná komedie o chlapci, co jede na prázdniny k dědečkovi, objevuje nové přátele, učí se s nimi novým věcem a zažívá nezvídaná dobrodružství. A to je v podstatě pravda, tak jim to nekažme. (Zapomínají tedy často dodat, že to je pedofilní gay hentai, ale to je jedno.)

4. Pervezní otakové
(Ano, "otakové" je napsáno schválně. Už se těším na nával weebs s tím, že jestli se to ještě jednou opovážím skloňovat, tak mě přejedou bagrem. Celá žhavá, heh.)
Stručně ; Jsou to pouze honiči nad hentaiem, ve kterém chobotnice znásilňují malé školačky. A někteří se to ani nebojí přiznat, zacož u mě mají respekt. Plná otaku fóra jsou díky nim plná polonahých, ne-li nahých slečen z anime, sladkých lolitek s očima většíma než jejich mozečky, nebo i nad sladkými asiatkami v cosplay oblečcích, které odhalují vše, co má zůstat zahaleno.
Věci jako yuri, incest, oppai a podobně jsou jejich elementy.
Oblíbená anime? Všechno overrated ecchi. Highschool DxD, To love-ru, Kiss x Sis a tak dále.

5. Hudební nadšenci
Menší, a i poměrně normální skupina. Vyživují se v anime hudbě a někteří i ve Vocaloidu, jsou to šikovní sběratelé všech endingů a openingů a ost. Japonštinu dávají díky textům, jsou to odborníci a mají bossass skilly ve hře OSU.
K nim se řadím pouze částečně, užjíždím sice na Vocaloidu, ale OSU jde třeba úplně mimo mě, protože na to prostě nemám trpělivost.
Milují všechna anime o hudbě, nebo ta, která mají dobrou hudbu samy o sobě.

6. Hráči
Také poměrně rozvinutá kategorie. Jsou to lidé, kteří kromě anime uctívají i hry. Z 90% procent to je samozřejmě League of Legends. (Což ani náhodou nemyslím špatně.) Vedou rozsáhlé debaty o jejich favourite hrách a pořádají turnaje s ostatníma otaku, nejsou tak nebezpeční, jako někteří předchozí. Dokud to teda nejsou herní maniaci, závisláci, kteří vás dokážou stáhnout z kůže za jakoukoliv narážku na jejich waifu nebo favourite hru.
Normální lidi

7. Fujoshi weirdos.
Většina z nich je velice otravná a netolerantní. Všem cpou to jejich sladké yaoi, a kdokoliv se pouze zmíní o tom, že yaoi moc nemusí, tak jej zasypou hysterickým křikem o tom, jaký to je homofob a bůhvíco ještě. Shipují věci, které by se nikdy shipovat nedaly, a ještě ty jejich shipy cpou všude, kam se dá. A kdokoliv trochu zaprotestuje, tak je označen za netolerantního bastarda co jenom škodí.
Některé jsou ale pouhé pozérky, které když vidí trochu víc hard yaoi bez cenzury, tak hned ječí, jak to je divný a nevkusný. A také mi přijde poněkud zvláštní, že 70% fujoshi nedokáže ustát real life gay a považuje to za ew. Protože ve 2D to je normálnější, že. ...Tohle nikdy nepochopím.
Ale yaoi miluju, jak 2D, i real life, so don't hate, plz.

8. Ti normální.
Nejmenší menšina. Jsou tu lidé, kteří jsou trochu vážnější, ostatní vždy opraví a podobně, ale nikdy to nemyslí zle. Jsou tu lidi, co se ve volném čase rádi občas mrknou na anime. Jsou tu lidi, kteří mají rádi trochu té perverznosti, ale před ostatníma se drží na uzdě. Jsou tu lidé, kteří rádi hudbu. Jsou tu lidé, co si sem tam něco pořádně zapaří na kompu či na playstationu. Jsou tu děvčata i chlapci, kteří mají rádi yaoi, a tolerují i názory ostatních. Žádní extremisti, žádní zmrdi, nic. Ale bohužel, je jich fakt málo, a většina z otaku komunity stejně odstoupila, tak, jak jsem to udělala já.

Tak to bylo pár bodů o otaku komunitě, a ne jen české.

A dále tu mám i další důvod, proč už nejsem "otaku", a to kvůli tomu, že prostě nemám stejný styl jako valná většina z nich. Tak sorry, že nejedu podle módy. Sorry, že jsem neviděla Naruta, Sword Art Online, One Punch Man a další virály, které mne nijak nezaujaly. Každý máme přece jiné preference, a říkat o mě, že neznám dobrý anime jenom kvůli tomu, že jsem neviděla ty v kurzu nic neznamená.

Tak sorry, že fakt nemusím ani ta anime, která nemají žádný příběh. Upřímně mě to prostě nebaví, všechna jsou stejná. Barevná jako kdyby někdo vyzvracel duhu na plátno. Milion lolitek s vysokým hláskem, který asi leze na nervy jenom mě. Věci, co mají být roztomilé, ale mě roztomilé vůbec nepřipadají. Ecchi, kam se podíváte; asi, aby to alespoň trochu obarvilo ten příběh, který to stejně nemá. Prostě tohle není nic pro mě, ale, na rozdíl od někoho, jsem normální a svůj názor nikomu neječím do obličeje a nejsem nasraná na všechny, co mají jiné preference, než já.
Baví vás? Okay, no problem, je dobře, že vás něco baví. Jenom mě to prostě nebere, tak se s tím někteří prostě smiřte.

Okay, myslím, že tohle by stačilo. Jenom jsem se potřebovala vypsat o tématu, které mi je momentálně vlastně jedno.
Co to zas sakra dělám.
Eh.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Renyu Renyu | E-mail | Web | 31. prosince 2015 v 19:12 | Reagovat

Ano, naprosto souhlasím. Taky si pamatuju, že když mi bylo tak dvanáct tak se se mnou nedalo bavit o něčem mimo anime a všechno bylo kaváj a ráno ohajó a eww...vlastně to drželo ještě i tak rok zpátky. I když naštěstí už ne ani zdaleka tolik. Ale ten rok zpátky mě začínala ta komunita už taky rozčilovat, hlavně kvůli tehdy začínajícímu hitu všechno urážet, na každou kresbu všichni "velcí pánové" psali "spal to" a co hůř, takhle psalo i pár lidí co kreslit umělo a věnovalo se tomu a popravdě se mi tak i dost lidí znechutilo .-. stejné to pak bylo i s cosplayem a teď je to tak úplně se vším, ta komunita taď vypadá nějak tak "jsme lidi co mají rádi anime ale vlastně musíme anime nesnášet, protože jinak jsme weebové" a do toho tam jsou skuteční weebové,trollové a extrémní yaoistky.
Na anime se už moc nekoukám, spíš jen občas, když mě fakt něco zaujme, nebo mi to vnutí někdo z kamarádů. A pak jsou takový na který se dá koukat dokolečka, že ano. Ale jinak vlastně už skoro vůbec, minimálně ne tak jako dřív, kdy jsem tím fakt žila, bože. Takže naštěstí už ani tu definici otaka nesplňuji.

2 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 31. prosince 2015 v 20:51 | Reagovat

:D Asi jsem teda pořádný weaboo, můj důvod, proč se učit japonsky (nebo alespoň jeden z nich) je, abych mohla poslouchat drama CD a hrát hry a visual novely, které nemají anglický překlad. Mezi hudební otaky se asi řadím taky, hlavně strašně ujíždím na mobilních rytmických hrách. No.. a mezi perverzáky asi taky :D
První kategorie mě dokáže vytočit nejvíc. Všichni jsou prostě strašní borci, protože se jim líbí Ghost in the Shell a ostatní jsou plebs bez vkusu. Ok.. :D
Ještě bych tam možná zařadila sběratele waifus a husbandů, takové ty mindwhores, jako jsem já :D

3 S c a r s S c a r s | Web | 31. prosince 2015 v 22:04 | Reagovat

Upřímně naprosto nesnáším výraz "otaku" :D Někde jsem četla, jak je to v Japonsku hnusná urážka a jak se všichni tímhle pojmem označují, aniž by pořádně věděli, co to je :D Osobně se řadím mezi fanoušky anime a mang :D Jelikož jsem si prošla už několika komunitami, především anime tak i k-popu, tak věř, že každá komunita má prostě lidi, kteří se nedají vystát :D Za můj odchod z kpop komunity taky vesměs mohli lidi. Člověk si toho tolik přečte, tolik vyslechne, až tě to nakonec natolik znechutí, až ztratíš sebemenší zájem.

A je to docela vtipné, protože si pamatuju, jak jsem se bavila s kamarádkou, která jede na anime (což bylo ještě před mým odchodem z kpop komunity) a jak mi tvrdila, že většina kpoperů je strašně namyšlených, jak se mezi sebou nenávidí, pomlouvají a dost jsem se kvůli tomu pohádaly. Záleží prostě jakými lidmi se necháš obklopit. A přesně na tuhle hádku jsem si vzpomněla minulý rok na anime festu, protože všechno to, na co si ona stěžovala u kpoperů, jsem viděla v otaku komunitě na conu. Jak se lidi pomlouvají a koukají na druhé s opovržením. Neskutečně mi to zhnusilo první den na mém historicky prvním conu a pamatuju si, jak jsem asi okolo desátý večer seděla sama venku, protože jsem odmítla jít s kámoškama na přednášku a litovala, že jsem vůbec jezdila. Zbytek conu byl sice naprosto super, protože jsem se od toho nějak dokázala odprostit a prostě to ignorovat, abych si zbytečně nekazila náladu :D

Osobně nemám ráda lidi, kteří nedokážou snést něčí negativní názor (připomínám, že ale slušný a podaní nevulgárně, či neurážlivě) na jejich milované anime. Řekneš jednu věc a najednou prostě nemáš pravdu a seš úplnej debil, co tomu nerozumí. A přitom jde jen o názor, jeden názor cizího člověka a už i tak je to špatně. Každý nemáme stejný vkus a nikdo se z toho prostě neposere :D Ale jsou tu i další věci, který mě štvou, ale mám dojem, že tenhle monstrózní koment radši ukončím, nebo se zase naštvu :D Pokud jde ale o tvoje rozdělení, docela ráda bych se řadila mezi ty normální, ale to by měl hodnotit asi někdo jiný :DDDD

4 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 2. ledna 2016 v 18:56 | Reagovat

Já jsem sledovala wolfs rain z anime mě to jako jediné snad doopravdy zaujalo :-)

5 Toki Toki | Web | 3. ledna 2016 v 11:41 | Reagovat

Ty weeaboo a trolly jsi vystihla dokonale. :D Vyskytla jsem se občas na otaku srazu a přesně tyhle "druhy" tam byly k spatření. Nejvíc nenávidím ty mladší, které viděli v podstatě jen Naruta a hned jak vidí cosplayera někoho z toho anime, tak piští a musí mít s ním fotku. Jsem ráda, že jsem nikdy taková nebyla. :)

6 ♦Reina♦ ♦Reina♦ | Web | 3. ledna 2016 v 17:07 | Reagovat

[1]: Máme to naprosto stejný, Renyu. Byly jsme holt vadný, co nadělat, hlavně, že už to je za námi.

[2]: No jo, na sběratele jsem zapomněla, heh, zakomponovat by se tam rozhodně dali také. :D

[3]: Výraz otaku je sám o sobě zlo, ale nijak mě netočí, jestli to někdo používá. Moc ne.. :D Děkuju za tak obsáhlý komentář, miluju tvoje komenty, S c a r s. ^^

[4]: Hm.. Wolf Rain. Všichni o něm mluví, a já se ještě nemrkla. :D Musím napravit, až bude čas..

[5]: No, u weebs jsem se poměrně rozepsala, jak teď vidím. :D  Máš štěstí, žes nikdy nebyla tak padlá na hlavu, jako třeba já... Závidím. :D

7 Den Den | E-mail | Web | 2. března 2016 v 18:46 | Reagovat

Musím říct, že jsem si svou "otaku" fází prošla celkem v klidu, vzhledem k tomu, že do žádné zmíněné škatulky bych se nezařadila (teda kromě té normální? Což mi zas přijde divný, páč to na mě nesedí) :D
Každopádně je to krásně shrnutý a naprosto trefný, některý svý známý jsem tam úplně viděla :D

8 Martys Martys | 4. května 2017 v 15:31 | Reagovat

Je mi 18 let, na anime se koukám od 28.8.2016.
A za tu chvíly jsem se setkal takřka se všemi zde zmíněnými kategoriemi.
Sice na anime furt koukám a to celkem dost, ale nenazývám se otaku a ve škole, na veřejnosti, atd.. to nikomu necpu :D
Ze všech otaku skupin na fb, atd... už jsem uplně odstoupil, protože se to nedalo vydržet, napíšete normální příspěvek a už to jede (hate, hate, hate)
Takže jsem skončil tak že na anime koukám alespoň s jednou kámoškou, která je normální (ale vážně, znal jsem jich víc, ale to je na delší povídání)
Na žádnym conu atd jsem nebyl, ikdyž malá touha ve mě pořád je (skusit najít další normální lidi)
No nevim, ale každopádně zajímavý článek :) :D

9 FvvsCanliz FvvsCanliz | E-mail | Web | 23. září 2017 v 7:23 | Reagovat

does cialis work for women
<a href="http://cialisoanzb.com/">online cialis</a>
cialis testimonials
<a href="http://cialisoanzb.com/">buy cialis</a> ’

10 ScrbAltels ScrbAltels | E-mail | Web | 23. září 2017 v 8:43 | Reagovat

cialis daily canada
<a href="http://cialisofkl.com/">online cialis</a>
cheap cialis pills
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis online</a> ’

11 FfvgEmpalf FfvgEmpalf | E-mail | Web | 24. září 2017 v 22:54 | Reagovat

cialis online discount
<a href="http://veucialis.com/">cialis online</a>
cialis where to buy
<a href=http://veucialis.com/>cialis online</a> ’

12 Ldvsmerse Ldvsmerse | E-mail | Web | 25. září 2017 v 1:44 | Reagovat

herbal uk viagra
<a href="http://fuyviagraf.com/">viagra online</a>
generic viagra sildenafil
<a href=http://fuyviagraf.com/>viagra online</a> ’

13 BhnjAlurne BhnjAlurne | E-mail | Web | 25. září 2017 v 23:20 | Reagovat

india generic viagra
<a href="http://viagracekan.com/">cheap viagra</a>
safe generic viagra
<a href=http://viagracekan.com/>cheap viagra</a> ’

14 BbnhAcquig BbnhAcquig | E-mail | Web | 25. září 2017 v 23:24 | Reagovat

viagra herbal substitute
<a href="http://viagrakjkmn.com/">generic viagra</a>
viagra dosages
<a href=http://viagrakjkmn.com/>cheap viagra</a> ’

15 Azsvsmerse Azsvsmerse | E-mail | Web | 26. září 2017 v 2:38 | Reagovat

viagra alternatives
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra online</a>
brand name viagra online sales
<a href=http://viagraonszb.com/>cheap viagra</a> ’

16 Febbgriess Febbgriess | E-mail | Web | 1. října 2017 v 0:45 | Reagovat

america payday loan
<a href="https://paydaykmae.com">payday loan</a>
american payday loans inc
<a href="https://paydaykmae.com">payday advances</a> ’

17 Jazwglows Jazwglows | E-mail | Web | 4. října 2017 v 0:04 | Reagovat

cheap brand name viagra
<a href="http://genericviaser.com/">viagra online</a>
brand viagra
<a href=http://genericviaser.com/>viagra online</a> ’

18 Bnrsruntee Bnrsruntee | E-mail | Web | 21. října 2017 v 7:09 | Reagovat

cheapest viagra - http://tabletve.com/
cheap viagra pills <a href=http://tabletve.com/>kamagra</a> ’

19 Kdsbchealk Kdsbchealk | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 9:44 | Reagovat

big payday loan company - https://cashshybn.com
apr payday loans <a href=https://cashshybn.com>cash advance near me</a> ’

20 Mbjmkinsola Mbjmkinsola | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 20:36 | Reagovat

free viagra sample
http://vipnowed7.com/
viagra cheapest
<a href="http://vipnowed7.com/what-is-sildenafil/">viagra buy online</a>
soft tab viagra

21 Kdbccfhealk Kdbccfhealk | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 14:34 | Reagovat

best payday loan online http://paydayloansonlinenow.us.com/
australian payday loans <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>pay day loans</a>

22 Dvenrengriess Dvenrengriess | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 4:01 | Reagovat

small loans for bad credit
<a href="https://1paydayloansonline.com/">3 month payday loans</a>
advance
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday loans online</a>

23 Dbewengriess Dbewengriess | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 5:59 | Reagovat

loans small business
<a href="https://paydayloanver.org/">cash loan</a>
approval payday loans
<a href="https://paydayloanver.org/">payday advance loan</a>

24 Jwemtabuse Jwemtabuse | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 18:06 | Reagovat

actual payday loan lender
<a href="https://personalaae.org/">loans payday</a>
bad credit loan
<a href=https://personalaae.org/>best payday loans</a>

25 TimothyLayek TimothyLayek | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 8:29 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/SkzpebD0

real ways to make money online canada, can i make money being a real estate agent, black desert online best way to make money with workers, how to make money online uk, how to get easy money in avabel online, filmul casino royale online subtitrat, how to make money with online trading, make money online karachi
, how i make money using internet, paypal money sent pending, paypal transfer iban, best way to get money to remodel your home, paypal transfer limit to bank account, make money online by games, how can i make money blogging, 21nova casino online, easy ways to make extra money at home, best way to make money in rs f2p, how to make money from home in ontario canada
, can you make money as a real estate broker, make money online best books, how to earn fast money in simcity buildit, make extra money online surveys, top 5 online money making sites, how to make money 3d modeling, make money online canada 2016, junior casino dealer job description

26 MbsAlbus MbsAlbus | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 5:15 | Reagovat

buy name brand viagra
<a href="http://newmed1onlinev.com/">buy viagra online</a>
female viagra pill
<a href="http://newmed1onlinev.com/">womens viagra</a> ’

27 FwenCanliz FwenCanliz | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 6:25 | Reagovat

cialis mexico
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis soft tablets
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis professional</a> ’

28 GbvEmpalf GbvEmpalf | E-mail | Web | Čtvrtek v 4:06 | Reagovat

best cialis price
<a href="http://veucialis.com/">buy cheap cialis</a>
cialis online purchase
<a href=http://veucialis.com/>free cialis</a> ’

29 LssdvdAcquig LssdvdAcquig | E-mail | Web | Dnes v 0:44 | Reagovat

viagra online shop
http://viasergeneric.com/
viagra soft tablets
<a href=http://viasergeneric.com/>generic viagra online</a> OK’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama